دوره های آموزش تخصصی بلبرینگ

با رقابتی‌تر شدن فضای اقتصاد جهانی در سال‌های اخیر، اغلب شرکت‌ها و صنایع برای بقای خود، ملزم به افزایش بهره‌وری و سودآوری خود می‌باشند. از جمله گزینه‌های مطرح در این خصوص، می‌توان به کاهش هزینه‌های تولید اشاره کرد که همواره جزء اهداف صنایع مختلف بوده است. یکی از راهکارهای کاهش هزینه‌های تولید، نگهداری مناسب از تجهیزات سایت تولیدی و افزایش عمر مفید آنها می‌باشد.دوره آموزشی بلبرینگ

بیرینگ‌ها (بلبرینگ‌ها، رولربیرینگ‌ها، ژورنال بیرینگ‌ها، بیرینگ‌های خطی و …) جزء پرکاربردترین قطعات مکانیکی مورد استفاده در ماشین‌آلات و صنایع مختلف می‌باشند و داشن شناخت کافی در زمینه مباحث مطرح در حوزه بیرینگ‌ها، تأثیر قابل توجهی در استفاده بهینه از این بیرینگ‌ها و کاهش هزینه‌های صنایع مختلف خواهد داشت.

متأسفانه با وجود حضور نیروی کار متخصص و تحصیل کرده در کارخانجات مختلف کشور، شاهد عدم تسلط کافی این صنایع بر حوزه‌های مختلف بیرینگ‌ها از قبیل تأمین، انبارداری، نصب، نگهداری و تعویض بیرینگ ها می باشیم که این امر، در طی سال‌های گذشته آسیب‌های اقتصادی متعددی را برای صنایع مختلف کشور ایجاد نموده است. طی بررسی وضعیت صنایع مختلف توسط کارشناسان شبکه بلبرینگ ایران، یکی از علل آسیب‌های جاری، عدم آموزش تخصصی پرسنل شرکت‌ها در حوزه بیرینگ می‌باشد.

با توجه به این و در راستای خدمت رسانی و رفع نیاز صنایع و کارخانجات مختلف کشور، دپارتمان آموزش شبکه بلبرینگ ایران، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی حوزه بیرینگ در تهران و یا محل شرکت‌های متقاضی می‌نماید. این دوره‌ها در قالب‌های مختلف و با سرفصل‌های متنوع ارائه می‌گردند و مخاطبین محرم می‌توانند مطابق اهداف و علایق خود، هر یک از دوره‌های زیر را انتخاب نمایند.

همچنین شبکه بلبرینگ ایران آمادگی دارد تا برای اولین بار در کشور، دوره‌های تخصصی بیرینگ را متناسب با خط تولید و نیازهای ویژه هر یک از شرکت‌های متقاضی، شخصی‌سازی نماید. شایان ذکر است که علاوه بر برگزاری دوره‌های مرتبط با بیرینگ، دپارتمان آموزش شبکه بلبرینگ ایران، دوره‌های تخصصی مرتبط با مباحث مکانیک شکست و خستگی در قطعات صنعتی را نیز برگزار می‌نماید.

برخی از شرکت‌هایی که دوره‌های تخصصی بیرینگ، توسط تیم آموزش برای آنها برگزار شده است:

* شرکت ملی نفت ایران (فازهای 2 و 3 پارس جنوبی)
* شرکت ملی صنایع مس ایران
* ایران خودرو
* شرکت حمل و نقل ریلی رجا
* پتروشیمی مارون
* آلومینیوم ایران (ایرالکو)
* فولاد غرب آسیا
* سیمان خمسه
* سیمان زابل
* ایران یاسا تایر و رابر
* یدکی موتور ایران
* شرکت باهر کیمیا رهاورد